Na co nezapomenout při montáží nábytku

Nový nábytek je skvělou investicí, která může vašemu bydlení dodat nový šmrnc. Dopravit těžký náklad domů však není ten největší problém. Montáž nábytku je kritický bod, na kterém závisí, jestli si koupi budete užívat. Menší kusy nábytku snadno sestavíte sami. Jsou ale případy, kdy bez pomocí profesionála se neobejdete.

Jak se připravit na montáž nábytku svépomocí

Pokud se chystáte provést montáž nábytku IKEA, XXXLutz, Asco, IDEA, Möbelix nebo od jiné značky, využijte několik rad, jak proces urychlit a usnadnit. Předem si však u dodavatele ověřte, zda při montáží svépomocí nezruší záruku. Většina výrobců to bohužel praktikuje.

1.  Zkontrolujte všechny díly. V každém návodu se doporučuje překontrolovat, jestli je všechno kompletní. Nikdo nechce trávit čas počítáním šroubů, pantů a vrutů. Není však nic horšího, než když uprostřed montáže zjistíte, že něco chybí. Napůl smontovaný nábytek nelze vrátit. Buď ho budete muset rozebrat, nebo se pokusit materiál dokoupit.

2. Prostudujte návod. Například montáž kuchyně vyžaduje spoustu spojovacího materiálů a je lepší předem pochopit, který druh ke kterému dílu patří. Jinak hrozí, že něco poškodíte: příliš dlouhé šrouby prorazí díl a nenávratně jej zničí.

3. Připravte si nástroje předem. Není to příjemné, když zjistíte, že baterie ve šroubováku se vybila nebo chybí bit. Dejte baterie dobíjet den před zamýšlenou montáží. Po ruce byste měli mít také kladivo a sadu klíčů. Pokud se chystáte vrtat do stěny, musíte vědět, z čeho je vyrobena, a podle toho zvolit materiál.

4. Chraňte podlahy. Stačí obyčejná deka. Pokud nepřijmete toto jednoduché opatření na ochranu koberců a podlah, může vás nemile překvapit špína a piliny.

Společnost MistrHouse se zabývá montážemi všech druhů nábytků, včetně nejkomplikovanější montáže kuchyní v Praze a okolí. Neriskujte, že něco pokazíte a poškodíte nový nábytek. Vyřešte to chytře a elegantně – zavolejte profíky, kteří svou práci provedou rychle a spolehlivě.